انتشار مقالات داغ و پر استناد اساتید دانشگاه صنعتی قوچان و ثبت رکورد جدید در این زمینه

۰۲ مهر ۱۴۰۱ | ۰۸:۲۷ کد : ۱۲۰۳ اخبار پژوهشی
تعداد بازدید:۷۴
طبق آخرین داده های پایگاه استنادی Web of Science در ماه سپتامبر، تعداد مقالات داغ و پراستناد دانشگاه صنعتی قوچان برای اولین بار به ۵۵ عدد رسید.
انتشار مقالات داغ و پر استناد اساتید دانشگاه صنعتی قوچان و ثبت رکورد جدید در این زمینه

طبق آخرین داده های پایگاه استنادی Web of Science در ماه سپتامبر، تعداد مقالات داغ و پراستناد دانشگاه صنعتی قوچان برای اولین بار به 55 عدد رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی قوچان، از این تعداد، 18 مقاله با عنوان داغ و 54 مورد با عنوان پراستناد برگزیده شده اند که بالاترین مقدار در مقایسه با سال های گذشته است.

همچنین تمامی این مقالات در برترین مجلات در موضوع مربوط به خود چاپ شده و دارای سطح کیفی بسیار بالایی هستند.

مقایسه ارقام مذکور در سایر دانشگاه های صنعتی بزرگ کشور از جمله دانشگاه صنعتی اصفهان با 117 و دانشگاه صنعتی کرمانشاه با 52، دانشگاه صنعتی شاهرود با 44، دانشگاه صنعتی شیراز با 23، دانشگاه صنعتی اراک با 6 و دانشگاه صنعتی قم با 1 مورد مقاله داغ و پراستناد، نشان دهنده جایگاه ممتاز و ویژه دانشگاه صنعتی قوچان در بین دانشگاه های صنعتی کشور است.

لازم به ذکر است عنوان مقالات پر استناد به مقاله ای اطلاق می شود که از نظر ارجاعات در بین یک درصد مقالات برتر دنیا در موضوع مربوطه در سال قرار می گیرد و عنوان مقاله داغ به مقاله ای اطلاق می شود که در مدت زمان کوتاهی پس از انتشار، تعداد قابل توجهی ارجاع را کسب می نماید.

کسب این موفقیت قابل توجه را به این پژوهشگران پر تلاش و خانواده بزرگ دانشگاه صنعتی قوچان تبریک عرض نموده و از درگاه خداوند متعال برای ایشان توفیق روز افزون مسئلت داریم.